Zaznacz stronę

100-lecie zaślubin Polski z morzem w Pucku będzie obchodzone hucznie, dzięki czemu kalendarz wydarzeń niemal pęka w szwach. Jednak nie każde z nich będzie wystarczająco ciekawe dla dzieci. Tak ważna data to najlepsza okazja do lekcji historii dla młodego pokolenia. Najlepiej takiej ciekawej! Stąd zrodził się pomysł rodzinnej gry miejskiej, która pozwoli przenieść się w czasie. Angażując rodziny w wykonywania wciągających zadań pozwoli na spotkanie z historią. Ta atrakcja rodzinna w Pucku przeznaczona jest właśnie dla Ciebie! Wystarczy tylko zebrać grupę – a 2 osoby to już grupa – w której będzie przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Nie musicie być rodziną 😉 Ciepło się ubrać, zabrać ze sobą dobre humory, zgłosić się wcześniej (osobiście, telefonicznie lub mailowo). A w sobotę 8.02 o 11:00 przyjść na molo! Dobra wiadomość jest taka, że każdy wygrywa – rodziny, które ukończą grę, otrzymają pakiet upominków a jako dodatkową atrakcję – poczęstunek rozgrzewającą herbatą i grzanym winem w Restauracji Na Molo.

Gra miejska – co to w ogóle za atrakcja?

Podczas gry miejskiej na pewno zaliczycie całą rodziną fajny spacer, ponieważ punkty gry będą w różnych miejscach w Pucku. Nie martwcie się, dostaniecie mapę! Zadania będą różnorodne, ale na pewno będą zapewniały dobrą zabawę. To nie sprawdzian w szkole, tylko żywe spotkanie z historią. A generał Józef Haller i jego adiutant Tadeusz Malinowski byli ludźmi z krwi i kości. Też mieli swoje przygody, które poczujecie na własnej skórze. Część zadań będzie na myślenie, część zręcznościowa, część kreatywna, a bez wątpienia i dzieci i dorośli będą mieli okazję się wykazać. Za wykonanie zadania będzie zbierać potwierdzenia na karcie gry. Stanie się ona Waszą przepustką do odbioru pakietu mini nagród oraz świętowania Na Molo z rozgrzewającymi napojami.

Najlepsze atrakcje dla rodzin ufundowały nagrody w grze!

Udział w grze miejskiej „Tropem zagubionej historii” zapewni Wam również dalsze atrakcje dla Waszej rodziny! W każdym pakiecie nagród znajdziecie gadżety zaślubinowe oraz gadżety miasta Puck, ale także takie z Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World w Gdańsku, Parku Ewolucji w Sławutówku oraz jedynego w Polsce Aquaparku z rekinami w Redzie. Każde z tych miejsc ufundowało również zaproszenia. Tak więc odbierając pakiet sprawdźcie, bilet do którego z miejsc Wam się trafił! Restauracja Na Molo też dołożyła swoje trzy grosze i ufundowała kilka voucherów, żeby dobrze nakarmić Wasze rodziny. Czas oczekiwania jak zwykle można umilić sobie i dzieciom poprzez rysowanie na naszych papierowych obrusach. Atrakcje rodzinne w Pucku i  okolicach połączyły siły, żebyście mogli się dobrze bawić!

Rodzinna lekcja historii

Jak będzie wyglądać gra? Wyobraźcie sobie, że przenieśliście się 100 lat wstecz. Zostało już tylko kilka dni do Zaślubin Polski z morzem w Pucku. Generał Józef Haller, jak każdy generał, ma swojego adiutanta, który dzielnie pomaga mu w przygotowaniach. Przecież w końcu trzeba kupić bilet do Pucka, wyprasować mundur, sprawdzić, czy konie są dobrze podkute, czy wojsko gotowe i jaka będzie pogoda. O nie! Ma być wielki mróz i wody Zatoki skuje lód! Trzeba szybko zmienić przebieg  uroczystości! W naszej grze okazuje się jednak, że nie jest to wcale największy problem. Tadeusz Malinowski, wkładający ogromne serce w przygotowania do Zaślubin Polski z morzem jest zrozpaczony! Odkrywa, że zgubił ważną sakwę, w której miał wszystkie niezbędne do zaślubin rzeczy. Przecież Generał Haller nie dojedzie do Pucka bez biletu! A Wojciech Kossak nie namaluje obrazu bez pędzla! Trzeba natychmiast odnaleźć zgubę, i jest to zadanie, które mogą wykonać tylko uczestnicy gry.

Jeszcze raz: zasady zaślubinowej gry miejskiej

Przypomnijmy jeszcze raz zasady gry:

  • Gra jest przeznaczona dla rodzin, będzie atrakcyjna dla dorosłych i dla dzieci w wieku szkolnym
  • Grupy biorące udział w grze powinny mieć 2-5 osób; przynajmniej jednak osoba musi być pełnoletnia
  • Udział w grze jest bezpłatny i nie wymaga żadnych przygotowań – wystarczy jedynie ubrać się odpowiednio do pogody i wyjść z domu w sobotę 8 lutego ?
  • Można zgłosić udział w grze osobiście w Restauracji Na Molo, telefonicznie: 570 929 400 lub mailowo: restauracja@namolopuck.pl; Wystarczy podać imię i nazwisko pełnoletniego dowódcy, ilość osób oraz nazwę grupy (związaną z zaślubinami!)
  • Gra odbędzie się w sobotę 8 lutego, zacznie się na początku molo o godzinie 11:00, a potrwa ok. 2-3 godzin
Podsumowanie gry
  • Każda rodzina biorąca udział w grze dostanie pakiet mini nagród składający się z gadżetów oraz zaproszenia do jednego z partnerów gry na kolejne rodzinne atrakcje
  • Po przejściu całej trasy gry zapraszamy do Restauracji Na Molo na grzane wino i herbatę rozgrzewającą.

Zapraszamy na zaślubinową grę miejską „Tropem zagubionej historii”, najlepszą atrakcję rodzinną w Pucku!