Zaznacz stronę

Szanty Na Molo – ahoj żeglarska nuto!

Poprzednie spotkania z członkami Zespołu Formacja zapadły nam na długo w pamięć… dlatego specjalnie dla naszych Gości zaplanowaliśmy kolejne wieczory z szantami. Skoro muzyka na żywo przypadła Wam do gustu, takie właśnie atrakcje czekają na Was Na Molo.

Zespół Formacja to grupa doświadczonych muzyków określających swoją twórczość jako „piosenki z wybrzeża i morskie opowieści”. Krzysztof Jurkiewicz, Tomasz „Conor” Hałuszkiewicz, Jacek Jakubowski oraz Dariusz Gutomski pojawiają się Na Molo w różnych konfiguracjach, jednak za każdym razem ich występ kradnie serca publiczności. Panowie udowadniają również, że występ szantowy nie ogranicza się jedynie do grania na gitarze. Podczas występu z pewnością będziecie mogli usłyszeć więcej instrumentów. Szum fal dookoła dopełnia całości atmosfery… Zapraszamy 6 grudnia 2019 i 6 marca 2020!

Na Molo nie można się nudzić!

Jako uzupełnienie znakomitych występów zespołu Formacja zaprosiliśmy Na Molo również innych wykonawców. W styczniu, a dokładniej 24 stycznia 2020 roku zagra dla Państwa Kamil Badzioch.Tutaj również możemy spodziewać się wielu piosenek o tematyce morskiej, czyli właśnie szant. Całości dopełni gitara i harmonijka ustna, które podczas wakacyjnych występów pozyskały dla Wykonawcy spore grono wielbicieli 😉 Z pewnością będzie to nieco inne spojrzenie na morskie opowieści i szanty, gdyż każdy Wykonawca inaczej podchodzi do tematu… Nie mamy jednak żadnych wątpliwości, że to również będzie niezapomniany wieczór!

Nie wiemy, czy innym Muzykom występującym na deskach Na Molo uda się przemycić chociaż trochę morskich klimatów, jednak na pewno ich występy będą równie fantastyczne. Szczegółowe informacje na temat pozostałych występów znajdą Państwo tutaj. A już teraz zdradzamy, że nie zabraknie dodatkowych atrakcji muzycznych w listopadzie ani w styczniu. 22 listopada wystąpią ponownie Maja Stefaniszyn i Marcin Kuś, a  17 stycznia na saksofonie zagra Michał Sowa. Przewidujemy również muzyczne walentynki – 14 lutego – na pewno warto zarezerwować stoli z dużym wyprzedzeniem!

Szef Kuchni poleca nadmorskie specjały

Szanty Na Molo można umilić sobie dobrze dobraną i przyrządzoną rybką. Drugą opcją jest umilenie sobie rybki szantami – jeśli tak na to patrzeć, każdy znajdzie coś dla siebie! ? Polecamy szczególnie rybne dania, na czele z pstrągiem z lokalnej hodowli w Redzie oraz klasycznym dorszem, w wydaniu jesiennym serwowanym z sosem kurkowym. A może specjalna deska przekąsek „Śledź w 4 odsłonach”? Dzięki tej propozycji Szefa Kuchni odwiedzając nas z grupą przyjaciół nie musicie się martwić o wybór – każdy znajdzie coś dla siebie. Śledź po kaszubsku – wcześniej obsmażony, trafia na stół na zimno prosto z zalewy octowej. Jest podawany z musem z czarnej porzeczki, cebulką oraz chlebem. 3 pozostałe odsłony to solone płaty śledziowe, których można skosztować z sosem śmietanowym, pikantną salsą pomidorową lub z marynowanym imbirem.

Szanty, morze, ryby… nie za dużo tej wody? Nie ma problemu! Deska zakąsek zadowoli fanów mięsa i marynat. Czy musimy dodawać, że każdy żeglarz i nie tylko może zamówić do tego piwo lub coś mocniejszego..?

Zapraszamy na szanty:

Koncerty szantowe w Restauracji Na Molo odbywają się w piątki, start o godzinie 19:00. Wstęp wolny. Warto zarezerwować stolik – można to zrobić pod numerem telefonu 570 929 400. Dla grup 5 lub więcej osób rezerwujemy również wygodne loże. Terminy najbliższych koncertów szantowych członków Zespołu Formacja:

6 grudnia 2019
6 marca 2019

Podczas występów Na Molo odwiedzają zarówno mieszkańcy Pucka i okolic, jak i Goście z Rumi, Redy, Wejherowa i Gdyni. Dla niezdecydowanych miłośników szant – pamiętajcie, że Puck leży w zasięgu krótkiej, samochodowej wycieczki nad morze. A bardziej nad morzem niż Na Molo być nie możesz!